2022 World Final

17-21 October, Tenerife (Spain)

Matrix Travel tarafından bu yıl dördüncüsü  düzenlenen ve dünyanın en geniş katılımlı şirketler arası golf  turnuvası olarak bilinen World Corporate Golf Challange (WCGC)  20-22 Mayıs tarihleri arasında Regnum Carya Golf & Spa Resort oteli ev sahipliğinde National ve Carya sahalarında oynandı.  Turnuvayı, Bony Socks takımı adına mücadele eden Xiaowei Gong ve Fikret Öztürk ikilisi toplamda 153 puan ile birinci tamamlayarak Cascais’de düzenlenecek WCGC 2016 Dünya Finali‘ne katılmaya hak kazandı.

OPETin ana sponsorluğunu üstlendiği ve şirketlerin iki kişilik takımlarla temsil edildiği turnuvanın ikincilik ve üçüncülük ödülleri Otokar takımları arasında paylaşıldı. Caner Tuna ve Erol İslamoğlu’nun temsil ettiği Otokar 3 takımı 145 toplam puanla ikinci, Hüseyin Demirağ ile Richard Özatacan’ın temsil ettiği Otokar 1 takımı ise toplam 130 puan yaparak üçüncü oldular.

Turnuva’da Final günü Carya sahasındaki 7.delikte ise Seiko Hole In One Challenge heyecanı yaşandı. Oyuncular Seiko Türkiye Distribütörü Aydın Saat tarafından hediye edilecek Astron model saati kazanmak için kıyasıya mücadele ettiler; ancak bu değerli saati kazanan oyuncu olmadı ve Seiko Astron gelecek turnuvalar için sahibini beklemeye başladı.

OPET WCGC Türkiye 2016’nın kazanan takımı Bony Socks, hem şirketini hem de ülkemizi temsilen 21 – 26 Haziran tarihleri arasında Portekiz Cascais’de düzenlenecek WCGC 2016 Dünya Finali‘nde ülkemizi temsilen mücadele edecek.

Ödül töreni sonunda, organizasyonu gerçekleştiren Matrix Travel yöneticisi Yavuz Üngör, her geçen sene turnuvaya karşı artan ilgiden mutlu olduklarını belirterek katılımcı şirketlere ve destekleri için bütün sponsorlara teşekkür etti.

OPET WCGC Turkey 2016 detaylı skor listesi için tıklayınız: OPET WCGC 2016 RESULTS

WCGC_road_to_cascais_logo2

Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Email