2024 World Final

28 Oct – 1 Nov, Haikou

Matrix Travel tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen ve dünyanın en geniş katılımlı şirketler arası golf turnuvası olarak bilinen World Corporate Golf Challenge (WCGC) 31 Mart – 2 Nisan tarihleri arasında Regnum Carya Golf & Spa Resort oteli ev sahipliğinde National ve Carya sahalarında oynandı.

Turnuvayı, Form Laser takımı adına mücadele eden Arzu Narin ve Oya Dağlı ikilisi toplamda 146 puan ile birinci tamamlayarak Cascais’de düzenlenecek WCGC 2017 Dünya Finali‘ne katılmaya hak kazandı.

OPET‘in ana sponsorluğunu üstlendiği ve 30 katılımcı şirketin iki kişilik takımlarla temsil edildiği turnuvada Nida Cireli ve Sidar Yalçınkaya‘nın temsil ettiği Bodrum Genie takımı 138 puanla ikinci olurken, Emrah Şimşek ve Hüseyin Alevkayalı’nın temsil ettiği Merit Royal takımı 137 toplam puanla üçüncü sırada tamamladı.

OPET WCGC Türkiye 2017 kazanan takımı Form Laser, hem şirketini hem de ülkemizi temsilen 21 – 25 Haziran tarihleri arasında Portekiz Cascais’de düzenlenecek World Corporate Golf Challange 2017 dünya finalinde mücadele edecek.

WCGC Turkey 2017 | Seiko Hole in One Challenge

Turnuva’da final günü Carya sahasındaki 8. delikte ise Seiko Hole in One Challenge heyecanı yaşandı. Oyuncular Seiko Türkiye Distribütörü Aydın Saat tarafından hediye edilecek Astron model saati kazanmak için kıyasıya mücadele ettiler; ancak bu değerli saati kazanan oyuncu olmadı ve Seiko Astron gelecek turnuvalar için sahibini beklemeye başladı.

 

Ödül töreni sonunda, organizasyonu gerçekleştiren Matrix Travel Genel Müdürü Yavuz Üngör; “Beşinci senemizde de Dünya Kurumsal Golf Turnuvası’nın Türkiye Finali’ni başarılı biçimde tamamlamaktan mutluyuz. Her geçen sene golf sporuna olan ilginin arttığını görmek ve iş dünyasının desteğini almak sevindirici… Katılımcı şirketlere ve destekleri için bütün sponsorlarımıza tekrar teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

OPET WCGC Turkey 2017 Score List

WCGC Türkiye, bu sene sosyal sorumluluk projesini Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile beraber yürüttü ve 1 adet akülü tekerlekli sandalyeyi, dernek aracılığıyla Antalya’da bulunan bir ihtiyaç sahibine bağışlayarak bu konudaki farkındalığın artması için katkıda bulundu.

Turnuva Fotoğrafları