2024 World Final

28 Oct – 1 Nov, Haikou

Turkey-webWorld Corporate Golf Challenge – Dünya Kurumsal Golf Turnuvası, 1993’ten beri yaklaşık 1 milyon golfçünün katıldığı ve 2013 yılından beri de Türkiye’de düzenlenen dünyanın en geniş katılımlı kurumsal golf turnuvasıdır. Turnuva 2015 itibariyle 34 ülkede yapılmakta ve kazanan takımları her sene Dünya Finali’nde buluşturmaktadır.

Şirketler bu büyük turnuvada biraraya gelerek hem ülkelerini hem de şirketlerini temsil etmekle birlikte, iş ilişkilerini de geliştime fırsatı yakalıyorlar. WCGC Dünya Finali, en prestijli golf kanalı Golfing World tarafında yayınlanmakta ve yaklaşık 350 Milyon izleyici ile buluşmaktadır. Ayrıca organizasyonun diğer medya sponsorları olan Time ve Fortune dergisi de yayımlarında turnuvaya geniş yer ayırmaktadır.

Geçtiğimiz sene 21. yılını kutlayan WCGC, en geniş katılımlı kurumsal golf turnuvası olma ünvanını koruyarak, küresel medya partnerleriyle 60 televizyon kanalı, 24 uluslararası gazete, 24 iş ve spor dünyası dergisi ve 16 büyük havayolu şirketinin desteklediği bir etkinlik konumuna gelmiştir. WCGC, Kısa bir süre içinde küreselleşerek, dünya çapında 6.000’ den fazla şirketin katılımıyla iş ve golf dünyasını ortak bir organizasyonda buluşturmuştur.

WCGC Türkiye 2015 ulusal finali ülkenin en prestijli akaryakıt şirketi Opet’in ana sponsorluğuyla, Belek’teki Regnum Carya Golf & Spa Resort ev sahipliğinde 8-10 Mayıs tarihlerinde 44 takımın katılımıyla gerçekleştirildi.

Leave a Reply