2024 World Final

28 Oct – 1 Nov, Haikou

Matrix Travel tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen ve dünyanın en geniş katılımlı şirketler arası golf turnuvası olarak bilinen World Corporate Golf Challenge (WCGC) Turkey, OPET’in ana sponsorluğunda 24 – 26 Mayıs 2019 tarihleri arasında Regnum Golf & Country Club Bodrum’da düzenlendi.

Turnuvayı, OPET II takımı adına mücadele eden Ali Xiaowei Gong ve Mustafa Mazman ikilisi toplamda 148 puan ile birinci tamamlayarak Cascais’de düzenlenecek WCGC 2019 Dünya Finali‘ne katılmaya hak kazandı.

OPET‘in ana sponsorluğunu üstlendiği ve 24 takımın şirketini temsilen iki kişilik takımlarla oynadığı turnuvada Heval Savaş Kaya ve Pierluigi Picco‘nun temsil ettiği Bitron 1 takımı 142 puanla ikinci olurken, Erol Aktı ve Zühra Kırımgeri’nin temsil ettiği Ekol İnşaat takımı aynı puanla puanla turnuvayı üçüncü sırada tamamladı.

WCGC Türkiye 2019 kazanan takımı OPET II, şirketini ve ülkemizi temsilen 3 – 7 Temmuz 2019 tarihleri arasında Portekiz Cascais’de düzenlenecek World Corporate Golf Challange 2019 Dünya Finali’nde mücadele edecek.

WCGC Türkiye, bu sene sosyal sorumluluk kapsamında Türk Eğitim Vakfı ‘nın “Eğitimli Kızlar Umutlu Yarınlar” projesine TEV Bodrum Şubesi aracılığıyla katkıda bulundu.

Ödül töreni sonunda WCGC Türkiye turnuva direktörü Edip Soyak, turnuvayı ilk kez Regnum Golf Country & Club bünyesi altında Bodrum’da gerçekleştirmelerinden ötürü duydukları mutluluğu dile getirerek tüm katılımcı şirketlere ve destekleri için sponsorlara teşekkür etti.

Turnuva sonuçları için tıklayınız.